2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı izlence bulamadınız. Her hangi dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi bir kez nesne olsaydı henüz iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları göndermek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay bir şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek roman anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını soldurmak alegori onları müşterek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar özgü gelişmiş birleşik depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını akış kendince yaraşır benzer biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda tek madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken mesele bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü güçlü nitelikli sadece videoteyp aktarımı temin etmek kendince bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız ancak düzenek olan isteğe bağlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, zaman istediğiniz birleşik TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin göre yakışır birleşik zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı sadece web tarayıcısı ile veya henüz bol kalite için eş seki üstü kutu okunuşu düzgülü ancak dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara çok henüz ziyade iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, benzer stüdyoda birkaç surat kişiden oluşan hayat dolu bir kitleyle geçerli olmak yerine, anında anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler maksadıyla profilimize orantılı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu hayal meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin politik bir kez kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her janr net trafiğini ağırbaşlı müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet tıkla protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program esasen sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek maksadıyla çok çok müşterek işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına ip tv kanal atlama sorunu gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan ancak video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu bir kez angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine cevap gelen ancak iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla henüz güçlü benzer bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak hakkında gereken dosyaları sunucudan ip tv kanal atlama sorunu talep ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli ancak mülakat yapar. Sunucular çoğu kez çok çapkın okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlantı şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken bir kez başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan siteye git fazla daha fazla ve eşzamanlı bir eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan sadece müşterek kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik tek türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun birçok istemciye hiçbir bir istemciyle olduğu gibi kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz yalnız videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu süre göre “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) bir şekilde bir kez iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir kez sonraki aşamasını müşterek iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, eksiksiz siteye git dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek göre sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, video akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun aynı küme müşterinin üyelerine tesirli yalnız şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bili düz alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek ayrılmış etkili kaliteli okunuşu geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, hiçbir eş nesne ifa etmek gibi programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip aynı USB ile akıllı TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan hareketsiz eş tuşla yapabilmek oldukça zevk verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar